MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Bělorusko a Francie mají jisté čtvrtfinále

článek

Po výhře nad Lotyši si domácí zajistili účast ve vyřazovacích bojích. Itálie doplnila Kazachstán v sestupu z elitní divize. Finsko musí čekat na výsledky dalších zápasů.

Skupina A

První na programu dne bylo utkání Francie s Dánskem. Francouzi vstoupili do utkání dobře, ve 2. minutě se dostali do vedení a měli potom více ze hry, Dánsko vyrovnalo v 16. minutě, hráči ze země galského kohouta ale těsně před přestávkou opět odskočili na jednobrankový rozdíl. Druhá část nabídla vyrovnanou hru a množství šancí, ujala se však pouze jedna dánská. Třetí dějství patřilo jasně Francii, která čtyřmi góly v rozmezí šesti minut rozhodla o svém postupu do čtvrtfinále. Francie porazila Dánsko 6:2.

Ve večerním utkání potvrdili roli jasného favorita v utkání s Itálií Švédové. Mužstvo Tre kronor šlo do vedení po 48 vteřinách hry, ovšem Italové dokázali brzy vyrovnat. Ještě před přestávkou získali Švédové své vedení zpět a upevnili si ho ve druhé třetině dvěma góly v krátkém sledu, pomohly jim zejména přesilové hry – využili hned čtyři. Itálie favorita příliš neohrozila, v 56. minutě inkasovala popáté a sestupuje do divize I. Švédsko zvítězilo nad Itálií 5:1.

Skupina B

V odpoledním utkání nastoupili k povinnému vítězství Finové. Kazachstán jim byl ale překvapivě vyrovnaným soupeřem. Tým Suomi šel do vedení v 8. minutě, Kazaši pak ale během 79 sekund otočili vývoj zápasu. Finové před odchodem do šatny vyrovnali a od 27. minuty se štěstím znovu vedli. Ve druhém dějství přidali Seveřané ještě jednu branku a dvougólový náskok bránili až do konce, Kazachstán dokázal pouze snížit v power play. Finové vyhráli nad Kazachstánem 4:3.

Večer se o místo ve čtvrtfinále utkaly Bělorusko s Lotyšskem. Bělorusové měli povedený vstup do zápasu – v 9. minutě během 33 vteřin odskočili na dvoubrankový rozdíl. Lotyši mohli vyrovnat ještě v první třetině, dokázali to ale až ve druhém dějství, v němž byla k vidění i hromadná bitka. Lotyšsko se snažilo o vyrovnání, povedlo se mu to při power play v 59. minutě, branka však nakonec nebyla českým rozhodčím Jeřábkem pro postavení útočícího hráče v brankovišti uznána. Bělorusové své vedení uhájili a stvrdili ho ještě gólem do prázdné brány. Bělorusko zvítězilo nad Lotyšskem 3:1.