MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Rusové jsou stále stoprocentní

článek

Sborná nezaváhala ani ve svém třetím utkání a jako jediná zatím neztratila bod. Mizérie naopak pokračuje u Slováků a Švýcarů.

Skupina A

Odpoledne se v hale Čižovka rozehrálo utkání mezi Slovenskem a Francií. V první třetině měli slovenští hokejisté mírnou převahu nad svým soupeřem a té dokázali využít v 16. minutě vedoucím gólem. Na začátku druhé části Slováci zvýšili, Francie ale rychle odpověděla a měla pak více ze hry, narážela však na pozorného Laca. Ještě před přestávkou se znovu radoval slovenský celek, třetí třetina se pro něj ovšem proměnila v horor. Francouzi nejprve využili dvojnásobnou přesilovku a snížili, o 26 vteřin později bylo vyrovnáno. Slovensko mohlo reagovat ve vlastní přesilové hře 5 na 3, naopak ale těsně po jejím skončení reprezentanti země galského kohouta otočili vývoj zápasu a v 60. minutě určili konečný stav gólem do prázdné brány. Francie díky velkému obratu porazila Slovensko 5:3.

Skupina B

Švýcarsko, které na loňském šampionátu došlo až do finále, se na tomto turnaji trápí. Zlepšení nepřišlo ani v utkání proti Bělorusku, které šlo do vedení v 6. minutě. Švýcaři reagovali rychlým vyrovnáním a chvíli před přestávkou dokázali otočit vývoj zápasu. Na začátku druhého dějství se však znovu radovali domácí a utkání pokračovalo za nerozhodného stavu. Hráči s helvétským křížem na hrudi zvládli lépe vstup do třetí třetiny, ve 44. minutě šli znovu do vedení, Bělorusko ale opět vyrovnalo a v 56. minutě vstřelilo vítěznou branku. Švýcaři podlehli domácím Bělorusům 3:4.

Bitva dvou zatím nejlepších celků skupiny B měla jasného vítěze. Rusové v první třetině Američany prakticky k ničemu nepustili, do vedení šli v sedmé minutě a před přestávkou ještě zvýšili svůj náskok gólem z trestného střílení. Na začátku prostřední části si v rychlém sledu připsala po jedné brance obě mužstva, následně už vládla opět sborná, která třemi góly v deseti minutách rozhodla o své výhře. Třetí třetina už nenabídla nic zajímavého, utkání se pouze dohrávalo. Rusko uštědřilo Američanům debakl 6:1.