MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

100 dní do zahájení mistrovství světa.

článek

U příležitosti sto dní do zahájení světového šampionátu v Minsku Bělorusové uspořádali tiskovou konferenci v tiskovém centru v Minsku. Stalo se tak dne 29. ledna 2014.

Konference se účastnila řada významných osobností spjatých s organizací tohoto sportovního svátku - například předseda Běloruské hokejové asociace Jevgenij Vorsin, dále ředitel společnosti Ticketpro (zodpovědné za prodej vstupenek na šampionát) Anton Kuzmič, přítomen byl také místopředseda minského městského výkonného výboru Igor Karpenko nebo také Sergej Belko, ředitel oddělení hraniční kontroly v rámci státního celního úřadu.

Organizace šampionátu probíhá hladce

Tito muži informovali přítomné novináře, že všechny práce na organizaci pokračují bez nejmenších problémů. Všechny hlavní problémy spojené s plněním smluv a dohod pro pořádání mistrovství světa v Minsku mají být nyní již téměř vyřešeny. Připravené jsou také již obě arény. Odborníci už zkontrolovali kvalitu ledu a ohodnotili ji na výbornou.

Zbývá už jen vybavit arény takovými prvky, jako jsou kóje pro televizní komentátory a obecně pro média, místa pro organizaci a vybavení tiskových center a tak dále.

Hlavním prostředkem dopravy bude metro

U Bělorusů není pochyb o tom, že jim na bezchybné organizaci záleží. Přípravy probíhají v rámci celého města. V plném proudu jsou teď práce na renovaci dopravní infrastruktury, konkrétně metra. Všechny stanice metra jsou vybaveny tematickými poutači, jež jsou, stejně jako názvy stanic, přeloženy i do angličtiny.

Připraveny jsou také speciální dopravní poukazy, které mohou účastníci a fanoušci šampionátu využívat pro pohodlné a cenově výhodné cestování mezi hokejovými arénami, hotely a zajímavými místy, jež jsou v Minsku k vidění.