MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Kde se hraje

MS v hokeji 2016 se hraje v Rusku. Zápasy se budou hrát v Moskvě ve VTB Ice Palace a v Petrohradě v Yubileyny Sport Palace.

VTB Ice Palace

Kapacita: 12 100 diváků

VTB Ice Palace je moderní víceúčelová sportovní hala, postavena pro potřeby MS v hokeji 2016. Nachází se zde 3 různé arény: Velká, malá a tréninkové sportoviště. Konají se zde zápasy v hokeji, basketbalu, wrestlingu, boxu, MMA ale i různé koncerty. Sponzorem arény je VTB- jedna z předních ruských bank.

Yubileyny Sports Palace

Kapacita: 7 300 diváků

Tato sportovní hala byla postavena již v roce 1967 u příležitosti 50. výročí sovětské moci. Dříve byla domovem pro basketbalový tým Spartak Petrohrad, dnes je jedním z nejvýznamnějších tréninkových center krasobruslení. Kromě sportovních aktivit se zde konají také koncertu a různé hudební festivaly.