MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Češi sehrají úvodní zápas se Slovenskem

článek

Hned v úvodní den šampionátu je na pořadu atraktivní duel mezi Českou republikou a Slovenskem.

Čtvrtý nasazený tým České republiky sehraje zápasy základní skupiny ve zbrusu nové Čižovka areně v jižní části Minsku s kapacitou téměř 10 000 diváků. V zahajovací den mistrovství světa 9. května 2014 se zde od 20.45 hod. střetne s reprezentací Slovenska, které bude chtít oplatit dva roky starou porážku ze semifinále MS 2012. Dalšími soupeři ve skupině A budou úřadující mistři světa ze Švédska a dále týmy Kanady, Norska, Dánska, Francie a Itálie.

Domácí celek z Běloruska odehraje zápasy základní skupiny v Minsk areně s kapacitou 15 000 diváků. V úvodní den mistrovství světa změří Bělorusové svoje síly s týmem USA. Dalšími celky skupiny B budou reprezentační výběry Finska, Ruska, Německa, Lotyšska, Kazachstánu a vicemistrů světa Švýcarska. V Minsk-Areně se nakonec utkají také čtyři nejúspěšnější týmy v bojích o medaile.

Prodej vstupenek na MS 2014 bude zahájen na konci září 2013. U zápasů základní skupiny se budou jejich ceny pohybovat od 6 do 50 euro. Ceny vstupenek na vyřazovací část turnaje budou začínat od 25 eur. Běhen konání mistrovství světa bude pro držitele vstupenek platit na území Běloruska bezvízový režim.