MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Česko – Itálie 2:0

článek

Do branky se v utkání s v té době ještě předposledním celkem skupiny A postavil Alexandr Salák. Vladimír Růžička se nemohl spolehnout na nachlazeného centra Vladimíra Sobotku, v prvním útoku se tak vedle Jaromíra Jágra a Tomáše Hertla postavil kapitán Tomáš Rolinek.

Od prvních minut měl český tým více ze hry a postupně stupňoval tlak. Největší šance první třetiny si vypracovával útok Červenka, Klepiš, Hudler, v osmé minutě střelu posledního jmenovaného brankář Bellissimo vyrazil pouze před sebe, kde neúspěšně dorážel Červenka. Následně zahrozili Italové a Salákovi musela pomoci tyčka. Byla to však ojedinělá akce, Itálie se, stejně jako ve svých předchozích zápasech, zaměřila především na obranu a do útoku se dostávala jen sporadicky. Češi měli jasnou střeleckou převahu, Bellissimo si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat, vcelku bez problémů ale zlikvidoval nebezpečné pokusy Petružálka, Hudlera, Červenky i dalších. Hráči národního mužstva se málo tlačili před branku, italský gólman tak většinu střel viděl a nečinilo mu potíž je chytit.

Druhou třetinu začínaly týmy ve čtyřech, po návratu obou hráčů na led udělala snad poprvé italská obrana větší chybu. Tím se dostal do šance Jiří Sekáč, který v čase 22:53 přesnou ranou do šibenice překonal Bellissima – 1:0. Následně měli Češi možnost zvýšit v přesilovce, gólman Itálie však zlikvidoval pokusy Zámorského i Klepiše. Těžký zákrok pak musel vytáhnout také Salák proti Ramoserově střele. Vzápětí mohl skórovat na druhé straně Petružálek po přihrávce Sekáče, Bellissimo ale opět fantasticky chytil. Itálie stále především bránila, ovšem chvílemi dokázala také zahrozit. Ve 33. minutě zachytil nepřesnou rozehrávku české reprezentace Tudin, Salák ale jeho pokus vychytal. Češi si zahráli další dvě přesilové hry, v první si větší šanci nevypracovali, ve druhé mohli naopak sami inkasovat, Ihnacak s Roccem však Saláka nepřekonali. O jasné převaze českého mužstva však svědčí poměr střel 26:7 po dvou třetinách.

Třetí dějství začali aktivněji Italové, jejich útočné snahy brzy utnula ofenziva české reprezentace. Obrovskou šanci si vytvořil Hertl po přihrávce Jágra, Bellissimo byl znovu bezchybný. Český tým však často zbytečně kombinoval, místo střely se hokejisté snažili najít lépe postaveného spoluhráče, zatímco Itálie hrála jednoduše – z každé pozice pálila na Saláka a vypracovala si několik velkých příležitostí. Borreliho a Bernardovy pokusy o dotlačení puku za brankovou čáru ale Salák zastavil, chytil i prudkou střelu Eggera. Bellissimo nadále odolával českým snahám, až v čase 55:34 při signalizované výhodě najel před bránu Jaromír Jágr a střelou do horního růžku překonal Bellissima – 2:0. V závěru utkání se Češi zahráli ještě přesilovou hru, výraznější šanci už si ale nevytvořili.

Český tým čekají dva volné dny, další utkání sehraje v sobotu od 15:45 s Dánskem.