MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Český gólový uragán smetl Norsko

článek

Vůjtkova mašina na vítězství dále na mistrovství světa ničí soupeře, tentokrát to odneslo Norsko. České mužstvo za svým triumfem výrazně vykročilo už v první třetině, ve které vsítilo tři branky, zatímco soupeř se marně pokoušel překonat Dominika Furcha. I v dalších částech zápasu Seveřané nenašli recept na českého gólmana, parta kolem kapitána Plekance však dále zvesela pálila ostrými. Český výběr nakonec rozdrtil Nory 7:0, a vyhrál tak i čtvrté utkání na MS!

S papírově slabšími soupeři bývají zápasy často těžké z toho důvodu, že má favorit mizernou produktivitu a jen vylepšuje soupeřovu brankáři statistiky. Tento případ naštěstí ale nenastal. V 6. minutě poslal Českou republiku do vedení Roman Červenka, který z první propálil Voldena. Větší pohodu na české hokejky přidal Tomáš Zohorna, jehož trefa neznamenala pouze dvougólové vedení, ale také jeho vůbec první branku na světových šampionátech.

Zohorna však nezůstal jediným podobným střelcem, který si na mistrovství světa otevřel svůj vlastní gólový účet. Ještě do konce úvodního dějství zamířil do černého Robert Kousal. Svěřenci trenéra Vůjtka tak do kabin odešli s velmi nadějným náskokem.

V prostřední části český výběr pokračoval ve své kanonádě. Nejprve bombou od modré skóroval Lukáš Kašpar, po něm si v polovině duelu Radim Šimek sjel k pravému kruhu, odkud bekhendem zavěsil kotouč pod horní tyčku. I liberecký obránce slavil premiérovou trefu na MS v kariéře, puk, který si schoval, tak jistě ozdobí jeho domácí sbírku trofejí.

Namlsanému českému celku bylo však pět branek málo a ještě před druhou pauzou přidal další. Z kruhu se přesně mířeným zakončením nad lapačku nemýlil Michal Řepík, kterého následně z přesilové hry doplnil svou druhou brankou v zápase Lukáš Kašpar. Ten nejdříve svým tělem naznačoval přihrávku k modré čáře, avšak rychlým pohybem poslal puk na bránu. Jeho střela zápěstím se zastavila až v síti.

Poslední dějství se již hrálo ve volnějším tempu, avšak týmy si stále dokázaly vypracovat šance. Hlavně Norové toužili alespoň po čestném gólu, vždy však narazili na skvěle chytajícího Furcha. Ten tak i podruhé na ruském MS udržel čisté konto a Česká republika zvítězila 7:0.

Ohlasy po utkání

Michal Řepík: Odvedli jsme v útoku dobrý výkon, obrana byla také super, gólman nám zachytal. Zápas nám prostě celkově vyšel. Vstřelili jsme hodně gólů, což je lepší, než nějaká přetahovaná o výsledek. V týmu je dobrá energie, hrajeme pěkný hokej.

Lukáš Kašpar: Chtěli jsme do utkání nastoupit s tím, že je nenecháme hrát. Dali jsme ze začátku několik gólů, na což jsme pak dobře navázali. Jsem rád, že naše lajna vstřelila čtyři góly, i když možná i s trochou štěstíčka.

 

Česko – Norsko 7:0 (3:0, 4:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Červenka (Pastrňák, Kundrátek), 10. Zohorna, 20. Kousal, 23. Kašpar (Kundrátek), 29. Šimek (Birner), 35. Řepík (Jeřábek, Kovář), 40. Kašpar (Zohorna, Doudera). Vyloučení: 5:6, navíc Jordán (CZE) 10 min. OT. Využití: 1:0. Střely na bránu: 33:26. Diváci: 5 124.

Česká sestava: Furch (Francouz) – Jeřábek, Jordán, Kolář, Šimek, Kempný, Kundrátek, Doudera – Červenka, Plekanec (C), Pastrňák – Birner, Kovář, Řepík – Kašpar, Zohorna, Kousal – Filippi, Koukal, Jarůšek – Zaťovič.