MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Český tým doplní obránce Lukáš Kovář

článek

Vladimíru Růžičkovi zbývala na oficiální soupisce reprezentace ještě tři volná místa – jedno z nich s určitostí zaplní Pavel Francouz. Druhá pozice dnes připadla Lukáši Kovářovi, který mužstvo doplní po zranění Romana Poláka. Třetí okénko zůstane zatím volné, jisté ale je, že toto místo obsadí útočník.

Již v sobotu přitom přibyl na oficiální seznam mladý obránce Michal Jordán. Po nedělním utkání se Švédskem oznámil reprezentační kouč, že chce na soupisku připsat ještě jednoho beka, na výběr měl z dvojice Jakub Krejčík – Lukáš Kovář. První jmenovaná si však v současnosti užívá dovolené na Martiniku, takže doprava do centra hokejového dění by pro něj nebyla vůbec snadná. Proto se Vladimír Růžička rozhodl povolat do Minsku Lukáše Kováře, pro něhož to bude první účast na mistrovství světa v kariéře. Obránce Vítkovic by měl tým doplnit buď ještě v pondělí večer, nebo během úterka.

Poslední volné místo v sestavě může připadnout jednomu ze čtveřice hráčů (Vondrka, Kašpar, Martin Růžička a Gulaš), kteří v Minsku čekají na svou šanci. Trenéři ovšem zároveň sledují vývoj druhého kola Stenley Cupu mezi Montrealem, za který naskakuje Tomáš Plekanec, a Bostonem, v němž hraje David Krejčí. Týmu Bruins zbývá k postupu jedna výhra, další utkání série se hraje v pondělí večer SEČ.