MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Do finále postupuje Rusko

článek

Švédové titul z loňského šampionátu neobhájí, v semifinále nestačili na ruskou sbornou, která dál kráčí turnajem neporažena.

Švédové vstoupili do utkání skvěle, po 19 sekundách hry se radovali z vedoucího gólu po chybě ruské obrany – 0:1. Sborná mohla odpovědět v přesilovkách, ty ale zůstaly nevyužity. Mužstvo Tre kronor se spoléhalo zejména na skvělou defenzivu, ruské mašině však pomohlo k vyrovnání zaváhání brankáře Nilsona ve 14. minutě – 1:1. O té chvíle měli Rusové více ze hry a svou převahu v 18. minutě přeměnili v branku – 2:1.

Ve druhém dějství byla sborná lepším týmem, Švédové ale také dokázali několikrát nebezpečně ohrozit Bobrovského, ten ale působil velmi jistě a likvidoval jednu šanci za druhou. Rusko mohlo skórovat v dalších přesilovkách, ty se jim ovšem vůbec nevedly. Ve 32. minutě hráči sborné zvýšili své vedení a nadále Švédy přehrávali – 3:1.

Ve třetí třetině mělo Rusko převahu, mužstvo Tre kronor působilo čím dál více unaveným dojmem, výrazněji se prezentovala pouze první formace Švédů. Rusové si disciplinovaným týmovým výkonem bez větších problémů bránili dvoubrankový náskok, až v samém závěru hrací doby se modrožlutí dostali k většímu ohrožení Bobrovského, ten ale své mužstvo držel. Vyhrocený závěr už na skóre nic neměnil, Rusko postupuje do finále po výhře nad Švédy 3:1.