MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Finové jsou blízko vyřazení

článek

Finsko po prohře s USA nemá postup do čtvrtfinále ve svých rukou a musí čekat na výsledky Běloruska a Lotyšska. Boj o první místo ve skupině A vyhrála Kanada, Rusové pošesté zvítězili.

Skupina A

Odpoledne se proti sobě postavily dva první celky tabulky a ve vyrovnaném utkání se nejprve lépe dařilo Švédům. Ti odskočili do vedení ve 14. minutě, Kanada mohla vyrovnat, nevyužila ale trestné střílení. Znovu se tak prosadilo mužstvo Tre kronor, které na začátku druhé třetiny zvýšilo. Javorové listy však bleskově snížili a ve 28. minutě už bylo vyrovnáno. Utkání plné kvalitního hokeje pokračovalo dále bez gólů, a tak přišlo na řadu nastavení, které rozhodlo o první prohře Švédska na turnaji. Kanada porazila Švédy 3:2 po prodloužení.

Skupina B

Také v hale Minsk se odpoledne utkalo zámořské mužstvo a Seveřané. Američané měli šťastný vstup do utkání, když po hrubce finského brankáře skórovali hned po prvním vhazování, jejich nápor pak pokračoval. V první části vystřelil tým Suomi na bránu pouze dvakrát, ve druhé třetině už zvýšil tempo, skórovat ale nedokázal. Nevyužitých šanci mohli Finové litovat ve 47. minutě, kdy zámořské mužstvo zvýšilo. Seveřanům se nakonec podařilo zdramatizovat závěr utkání gólem v 57. minutě, závěrečná power play už ale vyrovnání nepřinesla, naopak Američané pojistili výhru do prázdné brány. Tým USA zvítězil nad Finskem 3:1.

V zápase mezi jasným lídrem tabulky a Německem se dlouho čekalo na gól. První třetina byla až překvapivě vyrovnaná, Rusové sice nastřelili tyč, větší šanci si pak ale proti urputně bránícímu Německu nevytvořili. V prostředním dějství už měla sborná jasnou převahu, narážela však na spolehlivého Grubaura. Branky začaly padat až v úvodu třetí třetiny, a to do německé sítě. Rusko šlo do vedení ve 44. minutě, v 51. zvýšilo. Němci se odhodlali v závěru utkání ke hře bez brankáře, v ní ale inkasovali potřetí. Rusko udolalo Němce 3:0.