MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Jako doma! Slovenské publikum si podmanilo Ostravu

článek

Slovenské hokejisty čekala v ostravské ČEZ Aréně strhující atmosféra a naprosto domácí prostředí. Do posledního místečka vyprodaná aréna, která se vlnila ve slovenských barvách, nakonec viděla pomalý rozjezd slovenských hokejistů, jenž nakonec duel s Dány otočili a zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech.

Jsme tu jako doma!

Známé české prostředí, krátká vzdálenost a možnost podpořit své hráče k dosáhnutí podobného úspěchu, jako se slovenským hokejistům povedlo na Mistrovství světa 2012 ve Švédsku a Finsku – to jsou hlavní faktory slovenské dominance v publiku na světovém šampionátu v České republice. „Je tu fantastická atmosféra, úplně jako doma,“ prohlašuje dvojice fanoušků, která vážila cestu kvůli druhému hracímu dni turnaje z Trenčína.

Bratislava, Bardejov, Liptovský Mikuláš, Košice. V Ostravě se na zápas proti Dánsku sešli věrní fanoušci ze všech koutů Slovenska. Řada z nich touží i po dalších vstupenkách, které jsou však i u našich sousedů silně nedostatkovým zbožím. „Rádi bychom se ještě do Ostravy podívali, vstupenky jsou ale těžko k sehnání,“ popisuje skupinka z Bratislavy.

A jak vlastně vidí šance svého týmu na turnaji? „Rozhodne se až v Praze, kam určitě postoupíme,“ věří optimističtí fanoušci. I přesto se v ostravské ČEZ Aréně našli tací, kteří berou slovenské šance spíše realisticky. „Bude záležet na týmovém výkonu, jak se hráči sehrají a jak trenér poskládá pětky. Za úspěch se dá považovat i čtvrtfinále,“ pohovořil o ambicích člen bardejovské skupiny v Ostravě.

 

Skvělá defenzíva Dánů. Za podporu publika jsme vděční, kvituje Lušňák

Úvodní utkání s Dánskem je o kvalitách jejich výběru přece jen příliš nepřesvědčilo. Po pomalém rozjezdu se nakonec hráči českého trenéra Vladimíra Vůjtka staršího dostali do tempa, po obratu se ale museli spokojit pouze se ziskem dvou bodů. „Musíme se vyvarovat vysokého počtu vyloučených hráčů. Dánové mají kvalitní přesilovky, ze kterých se dokázali dvakrát prosadit,“ popisuje klady severského výběru Peter Lušňák.

Právě Lušňák patřil ke klíčovým mužům v úvodní výhře proti Dánsku, když zaznamenal asistenci u druhé branky svého mužstva. Krátce po střetnutí si nemohl atmosféru, která v aréně panovala, vynachválit. „Diváci nám velmi pomohli, za jejich podporu jsme velmi vděční,“ podotýká Lušňák. Ztrátu jednoho bodu z utkání proti Dánsku musí hokejisté Slovenska napravit 3. května, kdy se jim do cesty postaví výběr Bělorusku.