MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Jde se na to! Po porážce od Kanady je národní tým už v dějišti MS 2016

článek

Poslední přípravné utkání před MS 2016 konaném v Moskvě a Petrohradu je za námi. Česká reprezentace v něm vyzvala v pražské O2 aréně celek Kanady. Hokejisté javorového listu si s výběrem Vladimíra Vůjtka poradili 3:0. „Možná nám chybí větší klid na hokejkách, protože šance jsme v zápasu měli,“ přiznává reprezentační útočník Petr Koukal.

Už první perioda generálky na šampionát se nevydařila. V sedmé minutě vystřelil od modré O’Reilly a jeho projektil zaplul až do české svatyně. Za dvě minuty ale bylo ještě hůř, Matt Duchene se z pravého kruhu drze natlačil až před brankoviště, kde dostal prostor k zakončení, kterého také využil.

Český tým dostal možnost skórovat hned ve čtyřech přesilovkách, Kanaďané si ale dokázali poradit i s chybějícím článkem a pomohli tak Talbotovi k čistému kontu. Zámořský celek odehrál dvě přesilovky, které naštěstí pro Česko nevyužil, ale předvedl několik brilantních souher s rychlou výměnou kotoučů. „Bylo neuvěřitelné, jak to hrají. Jednou jsem to tam bránil, bylo to zajímavé,“ říká Koukal.

Zatímco Češi nemohli najít recept na kanadského muže v masce, v třiapadesáté minutě hry se kotouče zhostil Connor McDavid a suverénně dojel nakonec až sám před Furcha, kterého hladce překonal střelou do levé části klece. „Myslím, že více než dvě třetiny jsme s nimi hráli vyrovnaný hokej. Až po třetí trefě jsme psychicky odešli, jinak naše hra nebyla špatná,“ tvrdí sebejistě Petr Koukal.

Národní tým České republiky tak počtvrté v řadě nedokázal v pražské O2 aréně zasadit jediný úder soupeři.

Statistika ze zápasu s Kanadou:

Česko – Kanada 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Sestava ČR: Francouz (Furch) – Jeřábek, Jordán, Kundrátek, T. Voráček, Šimek, Doudera, Zámorský, Polášek – Pastrňák, Plekanec, Kubalík – Řepík, Filippi, Sekáč – Vincour, Koukal, Zaťovič – Jarůšek, Kousal, T. Zohorna.

Branky a nahrávky: 7. O‘Reilly (Rielly, Tanev), 9. Duchene (Domi), 53. McDavid (Matheson, Dumba)

 

Odlet do Moskvy

Hned druhý den po souboji s Kanadou zamířili čeští reprezentanti na místo konání hokejového svátku. Sestava je téměř jistá, trenér Vůjtek pouze podotkl, že jedno místo zůstalo ponecháno volné pro případnou posilu z NHL, s čímž se ale tolik nepočítá. „Série druhého kola Stanley Cupu se pro nás nevyvíjejí moc dobře,“ prohlásil.

Reprezentanti se tak už chystají na první zápas šampionátu. Ten pro ně nebude rozhodně nijak snadný, od 19:15 českého času vyzvou domácí sbornou.

Nominace české reprezentace na MS 2016:

Brankáři: Pavel Francouz, Dominik Furch, Matěj Machovský

Obránci: Michal Kempný, Tomáš Kundrátek, Michal Jordán, Jan Kolář, Petr Zámorský, Jakub Jeřábek, Milan Doudera, Adam Polášek, Radim Šimek

Útočníci: Tomáš Plekanec, David Patrňák, Roman Červenka, Jan Kovář, Tomáš Filippi, Petr Koukal, Lukáš Kašpar, Martin Zaťovič, Tomáš Zohorna, Robert Kousal, Jiří Sekáč, Dominik Kubalík, Richard Jarůšek, Michal Řepík, Michal Birner