MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Kazachstán sestupuje z elitní divize

článek

Po dnešním utkání se Švýcary má Kazachstán jistý sestup. Rusko stále neztratilo ani bod, Bělorusové hráli před rekordní návštěvou turnaje.

Skupina A

Na góly bohaté utkání začali lépe Norové, kteří šli ve 12. minutě do vedení. Francie se pak snažila o vyrovnání, což se jí ale nepodařilo, naopak v úvodu druhé části znovu inkasovala. Reprezentanti ze země galského kohouta se však neuvěřitelně zvedli před druhou přestávkou, když během 51 vteřin nastříleli tři góly a otočili vývoj zápasu. Norsko na začátku třetí třetiny vyrovnalo, ovšem po 67 vteřinách se Francie dostala znovu do vedení. To jí vydrželo pouze čtyři minuty, než severský tým opět vyrovnal. Další branky už do konce základní hrací doby ani v prodloužení nepadly, Francie nakonec porazila Norsko 5:4 po samostatných nájezdech.

Večer k duelu o povinné vítězství nastoupili Slováci, první třetinu vyhráli na střely 22:3, dokázali však vstřelit pouze jednu branku. Na začátku prostřední třetiny přidalo Slovensko druhou branku, několikrát ale dokázali zahrozit i Italové. Ve 35. minutě se znovu radoval slovenský tým, Itálie však před odchodem do šaten snížila. Ve třetí části naši východní sousedé odskočili zpět na tříbrankový rozdíl, mohli pak ještě zvýšit, ale neproměnili trestné střílení. Slovensko zvítězilo nad Itálií 4:1.

Skupina B

Rusové i nadále prochází turnajem bez ztráty kytičky. Lotyšsko sice zaskočilo favorita a v 8. minutě šlo do vedení, sborná ale o dvě minuty později vyrovnala a do první přestávky přidala další dva zásahy. Ve druhé třetině už měli Rusové jasnou převahu a po několika šancích přidali ve 29. minutě čtvrtý gól. Lotyšsko se pak ubránilo v pětiminutovém oslabení, sborná ovšem už snížila tempo a třetí dějství se pod její taktovkou prakticky pouze dohrávalo. Rusko přehrálo Lotyše 4:1.

V odpoledním zápase se proti Kazachům postavili Švýcaři, kteří se dostali do vedení dokonce ve vlastním oslabení a další branku přidali v přesilovce. Hráči s helvétským křížem na prsou měli jasnou převahu, tu potvrdili ve druhé dvacetiminutovce dalšími dvěma zásahy v kazašské síti. Také ve třetí třetině splnili Švýcaři svůj dvougólový standard a zvolnili, čímž se alespoň ke dvěma čestným brankám dostal Kazachstán. Švýcaři porazili Kazachstán 6:2.

Před doposud největší návštěvou šampionátu začali proti domácím lépe Němci, kteří ve 12. minutě vedli už o dva góly. Bělorusům pomohl oddechový čas, po němž dokázali snížit. Ve druhém dějství měli domácí převahu a té dokázali využít, když ve 35. minutě vyrovnali. Klíčový byl však vstup Bělorusů do třetí třetiny, kdy během sedmi minut skórovali třikrát. Němci se pak k ničemu vážnějšímu už nedostali. Bělorusko si poradilo s Německem 5:2.