MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Mistrovství světa v hokeji? Unikátní výlet „za exotikou“

článek

Existuje mnoho dobrých důvodů, proč jet fandit na nadcházející mistrovství světa v hokeji. Vůbec přitom nemusíte být zapálený hokejový fanda nebo fanynka – i když pokud nejrychlejší kolektivní hru na světě milujete, máte samozřejmě výhodu. Nadcházející hokejový šampionát toho má ale co nabídnout mnohem více. Především milovníkům kuriózních zážitků.

Různé výklady pojmu exotika

Když se řekne exotika, většinu lidí napadne Egypt, Thajsko nebo Seychely. Ale co si budeme nalhávat – do Thajska proudí každoročně statisíce turistů a určitě byste našli i mezi svými známými nejméně deset lidí, kteří tam byli. Původní význam slova „exotický“ ale je cizokrajný nebo neobvyklý. Na Egyptu, Thajsku a dokonce ani na Seychelách už v dnešní době nic cizokrajného nebo neobvyklého není.

Není na Zemi tak moc míst, které definici slova exotika naplňují. Jedno z posledních takových je v Evropě - Bělorusko. Kolik lidí se může pochlubit tím, že největší vnitrozemský stát starého kontinentu navštívili?

Přísně střežené hranice

Dostat se do Běloruska není nic jednoduchého. Pro všechny občany EU včetně Česé republiky platí vízová povinnost. A v zemi je možné pohybovat se jen po určených trasách...

Bělorusko přitom má co nabídnout. Ať už se jedná o Bělověžský prales, jednu z nejcennějších rezervací celé Evropy, celou řadu historických měst nebo stylově čisté soubory stalinské architektury, kterých se většinou ostatní země východního bloku zbavily, jak nejrychleji to šlo.

Levný výlet za hokejem do bizarní a tajemné země

Hokejové mistrovství světa je unikátní příležitost, kdy se poslední diktatura Evropy alespoň na dva týdny otevře světu. Můžete čekat fantastickou hokejovou atmosféru v zemi, která miluje hokej a která vůbec poprvé přivítá ty nejlepší hráče z celého světa. Ceny lístků nejsou nijak přehnané – za utkání v základních skupinách zaplatíte jen pár stovek korun. Po dobu mistrovství světa je zrušené povinné pojištění v ceně zhruba 20 euro za den. Ceny za základní služby se jeví být více než příznivé a co je nejdůležitější – majitelé hokejových vstupenek nemusí mít vízum.

Zážitek, který se nebude opakovat

Až se budete příště v hospodě mezi přáteli nebo na nějaké rodinné sešlosti bavit o kuriózních turistických zkušenostech, svým běloruským dobrodružstvím jistě všechny ostatní přetrumfnete. A kromě toho uvidíte na vlastní oči vynikající hokej. Zvažte tedy, jestli by nebylo na škodu obětovat jeden dva dny dovolené právě tomuto zážitku. Některá utkání už jsou beznadějně vyprodaná, ale šance stále existuje. K mání jsou dokonce ještě i lístky na některé zápasy českého týmu.