MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Na Finy nejspíše i se Sobotkou

článek

Vladimír Sobotka by měl být pro sobotní semifinále v pořádku, zákrok Američana Abdelkadera naštěstí odnesl pouze zatuhlým krkem a několika modřinami.

Ve 27. minutě utkání proti USA se Vladimír Sobotka chystal vystřelit na bránu, když do něj v rychlosti najel americký kapitán Justin Abdelkader. Český útočník inkasoval tvrdý úder a zůstal ležet na ledě, do šatný mu museli pomoci až lékař a spoluhráči. Abdelkader byl za zásah do oblasti hlavy a krku vyloučen na pět minut plus do konce utkání, po utkání se českému reprezentantovi za svůj zkrat omluvil přes sms.

Sobotka, který podobný zákrok zažil ještě při svém působení ve Slavii, si myslel, že má otřes mozku. To se nakonec naštěstí nepotvrdilo, útočník St. Louis však vynechal páteční trénink, protože ho trápí zatuhlý krk a záda. Tento problém teď řeší fyzioterapeut Pavel Kolář, zdá se ale, že na semifinálový zápas s Finy bude šestadvacetiletý forvard připraven.