MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Přípravné dva zápasy proti Norsku zvládli Češi úspěšně

článek

V pátek 3. 4. 2015 a následující den v sobotu sehrála hokejová reprezentace České republiky dva zápasy proti Norsku na ledové ploše v Lillehammeru. Český tým za 120 minut hry neinkasoval jediný puk do vlastní sítě a pětkrát dokázal prostřelit strážce norské svatyně. Další dva zápasy přípravy před MS v ledním hokeji 2015 čekají na výběr Česka ve čtvrtek a pátek, kdy se utká se Slovenskem na jihlavském stadionu.

Norsko – Česko 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

3. dubna 2015
Branky a nahrávky: 17. Svačina (Simon), 33. Růžička (Kolář), 53. Mozík (Jeřábek, Koukal), 58. Zaťovič (Kovář Jan)
Sestavy:
Norsko:
 Haugen (Haukeland) – Holøs, Bryhnisveen, Trygg, Nørstebø, Espeland, Ødegaard, Bull – Røymark, Bastiansen, Dahlstrøm – Frøshaug, Ask, Haga – Valkvæ Olsen, Roest, Lindahl – Børresen, Stene, Thoresen – Heier

Česko: Kovář Jakub (Machovský) – Nakládal, Kolář, Mozík, Jeřábek, Krejčík, Novák, Pláněk, Jank – Růžička, Kovář Jan, Zaťovič – Radil, Koukal, Valský – Pohl, Roman, Svačina – Simon, Filippi, Lev – Zohorna.

Páteční střet začal nevyužitou šancí Simona u pravé tyčky, který přihrávku usměrnil pouze do gólmana. V sedmnácté minutě našel Dominik Simon najetého Vladimíra Svačinu, jenž úspěšně zakončil kombinaci Česka a poslal puk za záda brankáře Haugena.

Prostřední dějství přineslo rovněž jednu gólovou radost pro Českou republiku. Po několika šancích na obou stranách napřáhl Martin Růžička z kruhu pro vhazování a kotouč zapadl do sítě Norska. Půl minuty před koncem periody nastřelil Nakládal břevno.

Třetí třetina nabídla dva zásahy do sítě domácího týmu. Osm minut před třetí sirénou pálil Vojtěch Mozík od modré lajny a využil první početní výhody Čechů. Pět minut po něm zpečetil výhru červených dresů Martin Zaťovič.

Norsko – Česko 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

4. dubna 2015
Branky a nahrávky: 30. Simon (Pláněk, Zohorna)
Sestavy:
Norsko:
 Søberg (Haukeland) – Holøs, Bryhnisveen, Trygg, Nørstebø, Espeland, Ødegaard, Bull – Røymark, Bastiansen, Dahlstrøm – Frøshaug, Roest, Haga – Valkvæ Olsen, Stene, Heier – Børresen, Thoresen.

Česko: Kovář Jakub (Machovský) – Nakládal, Kolář, Mozík, Krejčík, Zámorský, Novák, Pláněk, Jank – Růžička, Kovář Jan, Zaťovič – Radil, Koukal, Valský – Pohl, Roman, Svačina – Simon, Filippi, Zohorna – Lev.

Na gólové trefy byl druhý zápas výrazně chudší. První třetina přinesla pro Čechy více šancí otevřít herní účet, ale nikdo nedokázal přesně zakončit. 

To se povedlo až v polovině utkání Dominiku Simonovi, který od pravé tyče a z ostrého úhlu zařídil první a poslední radost ze vstřelené branky.

Norové se snažili do poslední sirény zvrátit výsledek utkání. Brankář Søberg sice dal svým spoluhráčům šanci šesti hráčů v poli, během pětačtyřiceti sekund se ale stav utkání nijak nezměnil a čeští hokejisté odletěli zpět se dvěma výhrami.

„S oběma zápasy jsme spokojeni. S tím prvním určitě, ani druhý nebyl špatný, ale tolik nám to nejezdilo,“ pochvaluje si úspěšnou cestu do Norska hlavní trenér české reprezentace Vladimír Růžička. Na takových výkonech by mohl český tým stavět a vybojovat nemalý úspěch na MS v hokeji 2015 v Praze a Ostravě.

Další přípravné zápasy pokračují pro Česko ve čtvrtek a pátek. Tým posílí v obraně Petr Čáslava s Michalem Kempným, do útoku se přidají Michal Birner, Jiří Novotný, Radek Smoleňák a Vladimír Sobotka. Vstupenky na oba zápasy se Slovenskem konající se na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě jsou stále ještě k mání.