MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

První ostrý test na Mistrovství světa 2016 národní tým zvládl

článek

Sedmibrankovým přídělem německému výběru načal reprezentační tým trenéra Vůjtka sérii přípravných zápasů před Mistrovstvím světa v ledním hokeji 2016 v Rusku. Hráči s českým znakem na hrudi sice ztratili vedení, do kterého se dostali po bezbrankové první třetině, až ve 24. minutě zásluhou brněnského útočníka Martina Dočekala, utkání však zlomili v závěrečné periodě, kterou vyhráli hokejisté v bílých dresech 4:1, a celkovým poměrem 7:2 tak zdolali v Ústí nad Labem houževnaté Němce.

Pro první zápas českého týmu dostal důvěru v brankovišti loňský mistr české Tipsport extraligy Pavel Francouz a se svou úlohou si skvěle poradil. Už v šesté minutě musel vytasit dobrý zákrok, když se před ním zjevil Jerome Flaake, gólman domácích však celou situaci zvládl.

Na úvodní branku tak museli diváci na severu Čech čekat až do čtyřiadvacáté minuty. Martin Dočekal nabral rychlost ve středním pásmu, projel útočnou třetinu a z pravého kruhu otevřel skóre utkání svým premiérovým gólem v reprezentačním dresu.

„Hlavní práci odvedl Pepa Hrabal. Vyslal mě krásnou žabku, já si to jen pustil za beka, jel jsem na druhou stranu a nějak to spadlo do brány,“ komentoval skromně svoji úvodní branku v reprezentaci Martin Dočekal. Svěřenci trenéra Vůjtka však o vedení přišli po necelých třiceti sekundách. Felix Schütz se dokázal prosadit z blízkosti a poprvé tak inkasoval i Pavel Francouz.

Následně však započala kanonáda domácích favoritů. Jan Rutta se prosadil tvrdou střelou z mezikruží a ze stejného prostoru o pár minut později mohl zvedat po povedené střele ruce nad hlavu také zlínský forvard Petr Holík. Hráči v černých dresech vykřesali naději ve třetí třetině, konkrétně ve 47. minutě, když Simon Danner šikovným bekhendem překonal Francouze. Český výběr však neponechal nic náhodě a razantně si dokráčel za výhrou, když čtyřmi brankami potopil německé naděje na úspěch.

Postupně Petr Koukal, Lukáš Radil, Petr Holík a Tomáš  Vincour poslali puk za záda Mathiase Niederbergera a rozradostnili tak tři tisícovky nadšených diváků v Ústí nad Labem. Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni domácí Pavel Francouz a hostující Sinan Akdag.

V utkání se dvěma góly blýskl zlínský snajpr Petr Holík a výraznou měrou se tak podílel na vysoké výhře. „Hrálo se mi skvěle. Jsem spokojený. Útok docela fungoval, dali jsme tři góly a měli jsme také dobré přesilovky,“ pochvaloval si vydařený duel dvougólový střelec.

Další utkání čeká českou partu v pátek 8. 4., kdy se opět postaví německému celku. Reprezentaci v nejbližší době doplní také tři hokejisté z Mladé Boleslavi. Po neúspěšném semifinále se ke kádru trenéra Vůjtka připojí obránce Marek Trončinský a útočníci Tomáš Urban s Richardem Jarůškem. Ti však do druhého duelu s východními sousedy ještě nezasáhnou.