MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

První prohra v přípravě

článek

V třetí části Euro Hockey Challange narazil český národní tým na Švýcarsko a v prvním ze dvou vzájemných utkání na hráče s helvétským křížem na prsou nestačil. Odveta se hraje v neděli 27. dubna, Růžičkovi svěřenci ovšem už prakticky ztratili šanci na celkové vítězství v přípravném turnaji.

Do branky se postavil Salák, v sestavě naopak chyběl nachlazený Červenka. Vyprodaná hala v Neuchatelu viděla aktivní úvod ze strany českého mužstva. To ale narazilo na velmi dobře fungující obranu Švýcarů, současných vicemistrů světa. Neproměněnou šanci Kousala z úvodu domácí potrestali v přesilovce v čase 5:39, kdy se ve skrumáži těl před Salákem nejlépe zorientoval Damien Brunner a poslal svůj tým do vedení. Češi mohli vyrovnat z hole Zohorny, tomu však při přečíslení dvou na jednoho přeskočil puk hokejku. Švýcaři po vstřelené brance ožili a měli mírnou převahu, nebezpečný byl zejména Ambühl, kterého ale Salák vychytal.

Druhá třetina začala s velkým zpožděním kvůli nefunkční časomíře. Již v prvním dějství neukazovala tresty, pak ovšem přestala fungovat úplně a čas tak musel být do 45. minuty, kdy časomíra znovu naskočila, měřen pomocí stopek. Zdržení zřejmě české reprezentaci neprospělo, protože Švýcaři byli po přestávce lepším týmem a svou převahu dokázali i gólově, když v čase 23:13 zvýšil přesnou stranou pod víko Roman Josi. Domácí se pak soustředili zejména na poctivou obranu a rychlé napadání, což českým hokejistům znepříjemňovalo rozehrávku a ti se pak s velkými obtížemi propracovávali před brankáře Genoniho. Mužstvo helvéstkého kříže si navíc připsalo dvě přesilové hry, nebezpečné pokusy Rüfenachta či Pestoniho však zlikvidoval Salák.

Třetí část začala opět později, tentokrát se čekalo, až po úpravě ledu zmrzne voda za oběma brankami. Další protáhnutá přesilovka měla lepší vliv na hostující celek, Češi se snažili s výsledkem něco udělat a hrnuli se do útoku. Neujala se však šance Noska ani tvrdá střela Mozíka, kterou bez problémů chytil Genoni, neuspěl ani Zohorna. Snahy o lepším výsledku vzaly za své v čase 55:09, kdy přidal třetí branku Švýcarů Inti Pestoni. Alespoň čestný gól si v čase 57:03 připsal Michal Vondrka, to už ale nic nezměnilo na vítězství domácích. Češi prohráli se Švýcarskem celkově popáté v řadě, naposled slavili vítězství v dubnu 2011.