MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Rakousko vzdorovalo polovinu zápasu, poté se začalo Česku dařit

článek

Druhý zápas ve dvou dnech a zisk dalších tří bodů pro Českou republiku! Na MS v ledním hokeji 2015 vyzvali svěřenci Vladimíra Růžičky celek Rakouska a zvítězili 4:0 Národní tým se tak dostává na třetí příčku skupiny A a zajišťuje si téměř jasnou účast ve čtvrtfinále.

Úvodní dějství celkem překvapivě skončilo bez jediné branky. Favorizované Česko začalo zápas oslabením po Voráčkově sekeře. Národní tým pod vedením Vladimíra Růžičky ustál početní nevýhodu, ovšem první zajímavou šanci utkání měl rakouský Komarek, jenže po vytočení zpoza klece minul svatyni Česka. 

Dále už ale začali tlačit Češi a vytvářet si řadu šancí. Nejprve přečíslení dva na jednoho nedokázal zakončit Hertl, jelikož mu kotouč přeskočil přes čepel, dále pak Nakládalova rána od modré čáry a Rakušany zachránila tyčka! V závěru periody po dalším vyloučení Česka přišlo přečíslení tři na jednoho, které zakončovali neúspěšně Simon a Koukal, následoval únik Rakouska, které likvidoval Ondřej Pavelec. Tento gólman podržel národní tým v několika šancích, kdy měl soupeř tutovou šanci na gól.

Stejně jako s Francií, branky jsme se dočkali až ve druhé třetině. I tentokrát byli k vidění tři zásahy, ale s jedním rozdílem - žádný puk nezapadl do klece Česka. Před polovinou základní hrací doby jsme viděli dvě šance na obou stranách, gól přišel až na začátku dvaatřicáté minuty, když Ondřej Němec dostal nabito na modrou a trefil se přesně do horního růžku. Hráči i fanoušci domácího výběru náhle ožili a několikrát zahrozili. V závěrečných dvou minutách ještě dvakrát propadl kotouč za záda Starkbauma. Martin Zaťovič nejprve zakončoval v přečíslení, minutu poté Vladimír Sobotka dostal puk od Červenky, udělal krok směrem k ose kluziště a vypálil do horního rohu rakouské svatyně.

V poslední části poslali Rakušané do brány Swetteho a ten po sedmi sekundách inkasoval. Nepříjemný nástup tohoto gólmana zapříčinil Jakub Voráček, který ihned po vyhraném úvodním buly dostal přihrávku a v samostatném úniku poslal kotouč mezi betony brankáře. Takto vydařený úvod posledního dějství ale nepřinesl další trefu. Sice ještě následovalo několik šancí, ani rakouský kapitán Raffl ani nikdo z řad České republiky nedostal herní předmět do sítě soupeře. 

Jakub Voráček: Doba se mění, na mistrovství už jsou vyrovnané týmy a zápasy nebudou 10:0. Ondra Pavelec zachytal výborně. Neměl sice moc zákroků, ale když byla nějaká šance Rakušanů, tak to byly skutečně tutovky. Hodně nás podržel, dali jsme pár gólů a trošku to z nás spadlo. Utkání jsme dohráli v klidu. Snažíme se hrát pěkný hokej, i když jsme udělali pár chyb, tak nás brankář podržel. Bruslili jsme, vytvářeli jsme si šance - takhle musíme hrát i do budoucna. Můj gól a poslední trefa zápasu byla po signálu. Domluvili jsme se a bylo to zrealizované suprově. 

Vladimír Růžička: První třetinu jsme sehráli špatně, měli jsme špatný pohyb. Ondra Pavelec chytal výborně. Sice neměl tolik zákroků, ale Rakušanům chytil pět gólů. Gólman si začíná věřit, není proto důvod nic měnit. 

 

Česká republika - Rakousko 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Němec (Simon), 39. Zaťovič (Hejda), 40. Sobotka (Červenka, Krejčík), 41. Voráček (Hertl, Jordán)

Vyloučení: 2:5; Využití: 0:0; V oslabení: 0:0; Střely na bránu: 42:12; Diváci: 17 383 (vyprodáno).

 

Sestava Česka: Pavelec – Hejda, Jordán, Kolář, Nakládal, Němec, Čáslava, Krejčík – Voráček, Sobotka, Hertl – Jágr, Kovář, Červenka – Smoleňák, Novotný, Erat – Simon, Koukal, Zaťovič.

 

Další výsledky:

Slovinsko - Norsko 1:3