MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Reprezentace v rámci přípravy na MS 2016 zdolala dvakrát Německo

článek

Česká hokejová reprezentace má za sebou první dva duely v rámci přípravy na MS v ledním hokeji 2016. V Ústí nad Labem vyzvala 6. a 8. dubna výběr našich západních sousedů. Němci nejprve nestačili na rozjeté Čechy o pět branek, o dva dny později přihlíželi českému obratu a v odvetě znovu padli, tentokrát o jednu trefu.

Úvod prvního souboje nebyl tak jednoznačný, jak by se podle výsledku mohlo zdát. Německo jednou dokázalo srovnat a podruhé se dotáhnout na jednobrankové manko, nadále ale byli aktivnější Češi a zaslouženě vyhráli 7:2. O otevření skóre se postaral premiérovou trefou v reprezentačním drese Martin Dočekal, záhy se radoval i Jan Rutta, pro kterého to byl rovněž první zásah v seniorské reprezentaci.

„Z počátku to tak nevypadalo, ale potom jsme rozhýbali nohy a myslím, že až na pár výjimek jsme Němce k ničemu nepustili,“ řekl po zápase pro Hokej.cz Petr Holík, autor třetí trefy Česka. „Byl to podobný gól, jaký jsem dal v předkole play off proti Třinci. Ale hlavně jsem rád, že jsme vyhráli. A že se prosadila naše lajna,“ popsal gólovou akci. Zlínský útočník se posléze prosadil v utkání podruhé, v pětapadesáté minutě zvyšoval už na 6:2.

Druhý skalp Německa se v pátek nerodil tak jasně jako ve středu. Necelou minutu po startu prostřední části se Němci dostali do vedení. Na pravý kruh dostal nahrávku zcela volný Daniel Pietta a stačil poslat touš kolem tyče do sítě dřív, než se Furch stačil přesunout. Vedení soupeře trvalo bez několika sekund deset minut. Po polovině základní hrací doby poslal Holík puk brankovištěm na Martina Zaťoviče, který z bezprostřední blízkosti srovnal. Ve čtvrté minutě třetího dějství využil přesilovku Tomáš Kundrátek, kterého našel u volné tyče Kempný. Závěrečných osmdesát sekund třetí třetiny, ve kterých hráli Němci bez gólmana, změnu stavu nepřineslo a česká reprezentace si připsala druhou výhru. Tentokrát v poměru 2:1.

„Myslím, že můžeme být spokojeni. Ve středu zcela jasně, od půlky zápasu jsme měli hezké kombinace. Páteční utkání bylo trošku jiné. Němci přitvrdili a nám to dělalo problémy,“ zhodnotil uplynulé zápasy pro web Hokej.cz hlavní kouč Vladimír Vůjtek. „V pátečním utkání se možná projevila i trošku únava. Končili jsme třetí týden, dva předtím se jenom trénovalo. Ve druhém utkání také Němci přitvrdili, to na nás platilo,“ uznal vzápětí.

Češi nyní míří na dvě utkání do Švýcarska. Ve středu 13. 4. se od 19:45 utkají se Švýcary ve Vispu, o dva dny později se oba reprezentační týmy utkají znovu, tentokrát ale v Bielu.

Statistiky z prvního utkání s Německem

Česko–Německo 7:2 (0:0, 3:1, 4:1)

Sestava ČR: Francouz (Furch) – Kundrátek, Kempný, Rutta, M. Doudera, Zámorský, Krejčík, Hrabal, Jank – Radil, Koukal, Vincour – R. Červenka, Holík, T. Zohorna – Kašpar, Kousal, Zaťovič – Dočekal, J. Hruška, J. Káňa – Horák.

Branky a nahrávky: 24. Dočekal (Hrabal), 31. Rutta (Červenka, Doudera), 37. Holík (Zohorna), 48. Koukal (Vincour), 50. Radil (Kundrátek, Kempný), 55. Holík (Zohorna, Doudera), 56. Vincour (Koukal) – 25. Schütz (Akdag), 47. Danner (Müller).

Statistiky z druhého utkání s Německem

Česko–Německo 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Sestava ČR: Furch (Jakub Kovář) – Kundrátek, Kempný, Rutta, M. Doudera, Zámorský, Jank, Hrabal, Krejčík – Radil, Koukal, Vincour – R. Červenka, Holík, T. Zohorna – Kašpar, J. Hruška, Zaťovič – Gulaš, Horák, Červený – Dočekal.

Branky a nahrávky: 31. Zaťovič (Holík, Jank), 44. Kundrátek (Kempný, Koukal) – 21. Pietta (Brandt, Flaake).