MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Se Švýcary se Češi pořádně zapotili, Vůjtek má jasno o gólmanech

článek

Po dvojzápase s německým výběrem vyzvala česká družina v přípravě na mistrovství světa Švýcarsko. Svěřenci trenéra Vladimíra Vůjtka to tentokrát neměli tak jednoduché. V prvním střetnutí vsítili o jednu trefu méně než soupeř, v tom druhém si naopak připsali vítězství v prodloužení. Vůjtek kromě toho odhalil brankářskou nominaci na mistrovství světa 2016.

Česká reprezentace mohla být po dvou utkáních s Německem výsledkově spokojená, vždyť se jí podařilo dvakrát zvítězit. Nejprve si parta kolem Romana Červenky s chutí zastřílela, když Německo zdolala 7:2. Ve druhém zápase už to český tým neměl tak jednoduché, i tak ale slavil triumf 2:1.

Dalším vyzyvatelem Vůjtkova výběru v přípravě před MS 2016 byli Švýcaři. Ti v prvním duelu sice českým hokejistům nedokázali vstřelit branku v klasické hře pěti proti pěti, avšak v nevyrovnaném počtu hráčů na ledě se jim dařilo o poznání lépe. Dvakrát se švýcarský celek prosadil z přesilové hry, jednou dokonce skóroval v oslabení. To Vůjtkova skvadra byla v početních výhodách bezzubá, nevyužila ani necelou minutu dlouhou dvojnásobnou přesilovku. I kvůli tomu tak prohrála 2:3.

„Neřekl bych, že Švýcaři byli nějak zvlášť nepříjemní. My hru celkem kontrolovali, vítězství nás ale stály přesilovky. Což je největší paradox, protože jsme v jedné dostali gól a sami se neprosadili, přitom jsme měli i možnost pět na tři. Nebyli jsme schopni udržet se na kotouči, od beků nešla střela. Obránci si to musejí připravit. Před bránu jinak hráči chodili. Byl před ní velký Urban, přes kterého není vidět. Ale puk tam nedošel,“ okomentoval pro Hokej.cz nevyvedené přesilovky kouč Vůjtek.

Jeho kritiku si hráči zřejmě vzali k srdci, neboť v druhém zápase se jim přece jen povedlo v početní výhodě překonat soupeřova gólmana. Do černého zamířil zlínský Petr Holík. Dlouho to pak vypadalo, že tento přesný pokus bude také jediným v střetnutí, avšak minutu před koncem třetí třetiny po přečkaném oslabení Češi přece jen inkasovali.  Od modré se nemýlil Felicien Du Bois. Vůjtkova družina si ale i tak výhru vybojovala, i když až po prodloužení. V něm vše vzal na svá bedra Tomáš Vincour, který přesným zakončením pod víko nedal Mayerovi šanci.

„Povedlo se nám dát gól z přesilovky, když se prosadil Holík. Ve druhé třetině jsme hru srovnali, a v té třetí pak drželi výsledek 1:0. Bohužel, minutu před koncem domácí vyrovnali. Ale jsem rád, že jsme pak dokázali v prodloužení rozhodnout,“ těšilo Vůjtka. Ten kromě toho odkryl jména gólmanů, které s sebou poveze na mistrovství světa. Místa mají zarezervovaná Pavel Francouz, Dominik Furch a Jakub Kovář.

České mužstvo nemůže příliš zahálet, ve čtvrtek a v sobotu na něj čekají těžké duely. Vůjtek se svým ansáblem opět představí, tentokrát se dvakrát utká s Finskem.

Statistiky z prvního utkání se Švýcarskem

Švýcarsko – Česko 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Sestava ČR: Jakub Kovář – Rutta, Jeřábek, Kundrátek, Kempný, Zámorský, Doudera, T. Voráček, Trončinský – Červenka, Holík, Kubalík – Kašpar, Urban, Zaťovič – Radil, Koukal, Vincour – Gulaš, Kousal, T. Zohorna.

Branky a nahrávky: 6. Martschini (Loeffel), 31. Hollenstein, 39. M. Wieser - 7. Kašpar (Kempný), 47. Kousal (T. Zohorna).

Statistiky z druhého utkání se Švýcarskem

Švýcarsko – Česko 1:2 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Sestava ČR: Francouz - Rutta, Voráček, Kundrátek, Kempný, Zámorský, M. Doudera, Trončinský, Hrabal - Červenka, Urban, Vincour - Kašpar, Holík, Zaťovič - Gulaš, Kousal, T. Zohorna - Červený, J. Hruška, Jarůšek.

Branky a nahrávky: 59. Du Bois (D. Wieser) - 7. Holík (Kempný), 65. Vincour (Trončinský).