MS-V-HOKEJI.cz

CERESITOficiální sponzor

Švýcaři budou hodně nepříjemní, tuší Jiří Kalous

článek

První porážku na Mistrovství světa 2016 v Moskvě museli zkousnout čeští reprezentanti v neděli odpoledne, kdy podlehli výběru Dánska po samostatných nájezdech. Utkání je třeba co nejrychleji hodit za hlavu a připravit se na nebezpečné Švýcary, kteří stále bojují o vstupenku do čtvrtfinále a naposledy dokázali potrápit favorizované Švédy.

Dějiště šampionátu nově opustili obránce Adam Polášek a forvard Dominik Kubalík. V Moskvě naopak setrval Petr Zámorský. „Ten důvod rozhodnutí byl daný tím, že Petr už v sezóně s námi odehrál více zápasů než Adam Polášek a je lépe adaptovaný na světový hokeji. Co se týče dopsání na soupisku, tak počkáme až na poslední zápas ve skupině. Nevíme, co se může ještě všechno přihodit. Kluci, kteří odjeli, byli rádi, že mohli nasát atmosféru mistrovství těchto velkých zápasů. Oba dva ví, že mají ještě vše před sebou a byli rádi za tu šanci, že s námi mohli sem odjet,“ komentoval Jiří Kalous odjezd dvou českých reprezentantů.

Zároveň se také asistent hlavního trenéra Vladimíra Vůjtka vyjádřil k poslednímu soupeři českého týmu ve skupině A. „Švýcaři budou hodně nepříjemní. Hrají nesmírně náročný a fyzický hokej plný osobních soubojů. Jsou zarputilí v soubojích, musíme se na to připravit. Mají výborně poskládaný tým a víme, že nás čeká hodně těžký zápas.“

Na pondělním tréninku trenéři přeházeli hráče třetí a čtvrté formace. „Chceme dostat do hry více Martina Zaťoviče a dát Radka Faksu na post centra, kde hraje v NHL více, než na postu křídla. To je ten důvod proč jsme se rozhodli pro změny ve třetím a čtvrtém útoku. Chceme ho dostat do hry a potom budeme řešit sestavu na čtvrtfinále,“ komentoval jeden z hlavních lodivodů složení jednotlivých formací.

Český tým už má jistotu, že se vyhne Kanadě i Finsku ve čtvrtfinálových bojích, jméno soupeře bude však jasné až po úterních zápasech. „Nemyslíme si, že to je úplně výhoda. Čtvrtfinále jsou hodně specifické zápasy, můžeme si připravit alespoň předpokládané soupeře na rozbor hry, což je o něco jednodušší na přípravu. Kanada a Finsko jsou jiní soupeři, ale nevybíráme si. Jdeme zápas od zápasu a tak to bude i nadále,“ uvědomuje si Jiří Kalous před důležitými zápasy a zároveň se vrací ještě k utkání se Švýcary. „Specifikum poledního zápasu je takové, že nebudeme mít ranní rozbruslení a půjdeme přímo na zápas. V deset ráno z hotelu, ranní porada, příprava na soupeře a pak už samotné utkání,“ zakončuje rozhovor jeden ze strůjců dosavadních českých úspěchů.